کد خبر: 620725
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/گفتگوی نامه نیوز با سیدمهدی هاشمی؛

جلیلی به نفع رئیسی انصراف نمی‌دهد

فعال سیاسی اصولگرا درباره پوششی خواندن برخی کاندیداها گفت: در گذشته رفتارهایی صورت گرفت اما به نظرم از جبهه و جناح اصولگرا چنین رفتار غیراخلاقی ندیده شده و نه پسندیده است. حالا ممکن است در آخر یک نامزد ببیند آن طور که باید و شاید نتوانسته مخاطبانی را برای خود کسب کند و بخواهد سبد رأیش را به کسی بدهد ولی به نظر در این دوره خیلی این طور نخواهد بود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم متفاوت از ادوار گذشته پیش می رود. با وجودی که یک هفته است تبلیغات رسمی نامزدها آغاز شده، درباره اضلاع رقابت، دیدگاه های مختلفی وجود دارد. برخی انتخابات را تک قطبی، برخی آن را دو قطبی میان رئیسی و رضایی و برخی نیز رقابت را سه قطبی میان رئیسی، رضایی و همتی توصیف می کنند.

سیدمهدی هاشمی در گفتگو با نامه نیوز درباره ارزیابی آرایش فضای انتخابات ریاست جمهوری گفت: با آرایش کنونی نامزدها همه به دنبال رئیس جمهور شدن هستند بنابراین شاید تعابیر تک ضلعی یا سه ضلعی بودن رقابت، برداشت درستی از فضای این دوره انتخابات نباشد.

وی درباره کنار رفتن سعید جلیلی به نفع سیدابراهیم رئیسی بیان کرد: بعید می دانم چنین اتفاقی بیفتد، آیا نوع رفتار، برخورد و ژست آقای جلیلی غیر از ریاست جمهوری است؟ هم اکنون از رفتار آقایان زاکانی، جلیلی، رضایی، قاضی زاده هاشمی، همتی و مهرعلیزاده نمی توان برداشت کرد که بخواهند به نفع کسی کنار بروند.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه هر کدام آنها تعدادی طرفدار و مخاطب دارند، یادآور شد: درست است که حاج آقای رئیسی به عنوان شخصیت محوری و اصلی مطرح است اما بقیه کاندیداها نیز با این رفتار و برخورد وارد میدان نشده اند که بخواهند کنار بروند.

وی درباره تلاش محسن رضایی برای ایجاد دوقطبی بین خودش و سیدابراهیم رئیسی اظهار کرد: رقابت دوقطبی نخواهد شد، شاید چندضلعی بودن بیشتر قابل تصور باشد. هم اکنون هر طیفی باید مخاطبین و حامیان شان را برای حضور حداکثری و مشارکت بالای مردم به صحنه بیاورند. وزن کشی در گذشته صورت گرفت حالا این وزن کشی در دوره جدید باید دید چگونه خواهد بود.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران سیدابراهیم رئیسی در انتخابات سال 96 اظهار کرد: به نظر می رسد این دوره کاندیداها بیشتر متخلق و مقید رعایت چارچوب های اخلاقی باشند. البته ممکن است در مناظرات یا روزهای آخر قدری بداخلاقی هایی صورت بگیرد ولی عموما شخصیت این هفت کاندیدا نشان داده که یک اصول و چارچوبی دارند و بی قید و بند نیستند.

هاشمی درباره پوششی خواندن برخی کاندیداها افزود: اصلا به نظرم آن به نوعی توهین به خود فرد و دیگران می شود. در گذشته رفتارهایی صورت گرفت اما به نظرم از جبهه و جناح اصولگرا چنین رفتار غیراخلاقی ندیده شده و نه پسندیده است. حالا ممکن است در آخر یک نامزد ببیند آن طور که باید و شاید نتوانسته مخاطبانی را برای خود کسب کند و بخواهد سبد رأیش را به کسی بدهد ولی به نظر در این دوره خیلی این طور نخواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما