کد خبر: 624654
تاریخ انتشار :

پرونده ویژه «نامه‌نیوز»؛ مردم را عصبانی نکنید/ گفت‌وگو با منصور حقیقت پور؛

مسئولان باید درد مردم را بفهمند

مشاور علی لاریجانی در مجلس دهم گفت:وزیر نیرو که خانواده‌اش خارج زندگی می‌کنند و خودش در هتل، درد مردم را نمی‌فهمد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: در روزهای آخر دولت حسن روحانی، قطعی برق زمینه های نارضایتی مردم را فراهم کرده است و چهره های هر دو جریان سیاسی انتقادهایی را به دولت وارد می کنند.

منصور حقیقت پور در گفتگو با نامه نیوز درباره نارضایتی مردم از قطعی مکرر و بدون قاعده برق گفت: نمی توان بیان کرد که دولت عمدا این کار را انجام می دهد ولی قرائن و شواهد عدم کارآمدی محرز است. وقتی آقای روحانی وزیری را انتخاب می کند که زن و بچه او در ایران زندگی نمی کنند تا رنج مشکل بی برقی و گرما را بچشند و خودش نیز تمام دوره خدمتش در هتل اسپیناس اقامت دارد و زندگی می کند، آیا می توان توقع داشت که او درد مردم را بفهمد؟

وی افزود: از وزیری که در وضعیت و شرایط برابر با کف جامعه زندگی نمی کند و اوضاع اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور را قابل نمی داند که اعضای خانواده اش در ایران زندگی کنند، چه توقعی می تواند داشت؟ آقای چیت چیان وزیر سابق نیرو در دولت نخست آقای روحانی فردی فداکار، میدانی، کف خیابان و عضو خانواده شهید بود، آیا وزیر فعلی را با آقای چیت چیان را یکی کرد؟

فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: خدا به ایران نعمت ها و ظرفیت های بالقوه فراوانی را در حوزه های مختلف داده است و قرائن و شواهد از ناکارآمدی وزیر فعلی نیرو حکایت دارد چون فقط گذران روز کرد و به فکر برنامه های بلندمدت نبود. هر اقدامی که باعث شود مردم اذیت شوند و باورشان را به کارآمدی نظام از دست بدهند باید مشکوک نگاه کرد.

وی با اشاره به سوءمدیریت در حوزه بهداشت و درمان افزود: برای نظام جمهوری اسلامی ایران زشت است که مردم یک میلیون تومان برای سفر به ارمنستان هزینه کنند تا آنجا واکسن کرونا بزنند و برگردند. 18 میلیون دُز واکسن هماهنگ شده بود از چین وارد شود اما برخی مخالفت کردند، این افراد امروز باید پاسخ دهند.

مشاور علی لاریجانی در مجلس دهم اظهار کرد: متأسفانه در دولت کسی نیست که یقه این افراد را بگیرد. امروز باید رئیس جمهور با آقای اردکانیان برخورد و او را عزل می کرد. از این نمونه ناکارآمدی ها متأسفانه زیاد است چند روز پیش هم در بخش معادن اتفاقی افتاد که لازم است آقای رئیسی آن را پیگیری کنند. تمام پهنه های در اختیار ایمیدرو که رزرو شده بودند برای یک ساعت آزاد کردند، در این یک ساعت فقط عوامل خودشان آمدند این پهنه ها را تصرف کردند بعد سایت را بستند.

وی افزود: این کفران نعمت است که ما مردم زحمت کش و فداکارمان را که همه شرایط کشور از جنگ و سازندگی و تحریم را تحمل کردند، هر روز به یک دلیل اعم از مرغ، تخم مرغ، روغن، برق و بنزین اذیت کنیم. دولت آقای روحانی ناکارآمد بود و نمره رفوزگی گرفت، اگر او در دوره ریاست جمهوری اش با مدیران ناکارآمد برخورد می کرد، در بین مردم جایگاه مناسبی داشت. امروز مردم روزشماری می کنند تا هر چه زودتر دوره این دولت تمام شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما