کد خبر: 640478
تاریخ انتشار :

فوتی های کرونا در خراسان شمالی به صفر رسید

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از به صفر رسیدن فوت بیماران ناشی از کرونا در استان طی شبانه روز گذشته خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

دکتر سید جواد پورنقی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۲ بیمار جدید در بیمارستان های استان بستری شدند اما خوشبختانه موردی از مرگ براثر کرونا ثبت و گزارش نشده است.

وی افزود: با بستری ۳۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت منتهی به ظهر چهارم دی ماه، هم اکنون ۱۴۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی با تاکید بر ضرورت تزریق دز یادآور واکسن کرونا، اضافه کرد: واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی عامل ریشه کنی و مهار بیماری کروناست، بنابراین شهروندانی که هنوز واکسن کرونا دریافت نکرده اند یا نوبت دز سوم آن ها فرا رسیده سریع تر نسبت به این امر اقدام کنند.

پورنقی ادامه داد: بی‌توجهی به واکسیناسیون و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، می تواند روند کاهشی تلفات را معکوس کند و بار دیگر وضعیت قرمز را به نقشه کرونا بازگرداند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: عادی‌انگاری در مواردی نظیر عدم استفاده از ماسک و تزریق دزهای دوم و سوم واکسن کرونا، مهمترین مساله‌ای است که ما را به خطر خواهد انداخت.

وی افزود: به گفته وزیر بهداشت، افرادی که دُز سوم واکسن کرونا را تزریق می کنند ۸۰ تا ۹۰ درصد در مقابل اومیکرون مقاوم خواهند بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما