کد خبر: 605750
تاریخ انتشار :

نجفی: سلاح رستمیان آنچنان هم مشکل ندارد/ رستوران و خوابگاه فراهم باشد اردوها متمرکز می‌شوند

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

احمد نجفی در خصوص تعمیر سلاح (تعویض رگلاتور) هانیه رستمیان المپین تیراندازی که از کسب نتیجه دو مسابقه بین‌المللی آنلاین بازمانده بود، اظهار کرد: نه فعلا عوض نکرده‌اند. او با همان سلاح در حال تمرین است. البته قبلا رگلاتورش را عوض کرده بودند نمی‌دانم چرا مجددا این اتفاق افتاد. قرار شده در اسرع وقت سلاحی تهیه شود. البته سلاح رستمیان فعلا در کشور موجود نیست.

*سلاح رستمیان آنچنان هم مشکل ندارد! سرمربی تیم ملی تپانچه در پاسخ به این سوال که در حال حاضر رستمیان باید برای تمرین و مسابقات آتی چه کند گفت: سلاحش آنچنان هم مشکل ندارد! امیدوارم که فدراسیون در اسرع وقت آن را تعویض کند.

*برای تغییر سلاح ملی‌پوشان باید از قبل سفارش می‌دادیم وی در پاسخ به این سوال که چرا سال گذشته همزمان با تیم تفنگ سلاح ورزشکاران را تعویض نکردید گفت: آن‌ها قبل از مسابقه سفارش داده بودند. ما هم باید قبلش سفارش می‌دادیم تا سلاح‌ها را برای ما به آلمان می‌آوردند. باید یک سال قبل درخواست می‌دادیم تا به فروشگاه می‌فرستادند، اما چون اعلام نشده بود نتوانستیم بگیریم.

*وضعیت رستوران و خوابگاه درست شود اردوی متمرکز شروع می‌شود نجفی در خصوص وضعیت فروغی و رستمیان المپین های حاضر در تمرینات گفت: شرایط خوب است. هفته ای سه جلسه تمرین می‌کنند. صحبت کردیم اگر کمی وضعیت رستوران و خوابگاه را درست کنند اردوی متمرکز بگذاریم و دو سه نفر دیگر هم دعوت کنیم. ما برای مسابقات آنلاین هفته گذشته فتحی را آوردیم که در فینال قهرمان شد و فروغی هرچند در مقدماتی رکورد بهتری زد اما در فینال دوم شد. *رستمیان فقط روزی ۴۰ - ۵۰ تیر می‌زند او در خصوص کمبود فشنگ برای تمرینات ۲۵ متر رستمیان گفت: در این ۵ - ۶ ماه مانده تا مسابقات المپیک مشکلی نداریم و فشنگ برای تمرین داریم. رستمیان خیلی کم استفاده می‌کند. ورزشکار باید حداقل روزی ۲۰۰ تا ۳۰۰ تیر بزند اما با این شرایط با حداقل فشنگ بایستی تمرین کرد. رستمیان در این شرایط حداقل روزی ۴۰ تا ۵۰ تیر می‌زند و فکر نکنم تا المپیک مشکلی بابت نبود فشنگ داشته باشد.

*می‌توانیم در توکیو فشنگ بخریم

نجفی در خصوص تهیه فشنگ برای مسابقات المپیک گفت: ۱۰۰ درصد در همان المپیک شرکت‌هایی هستند که فشنگ می‌فروشند و می‌توانیم همانجا تهیه کنیم. با این شرایط معلوم نیست که بتوانیم به اردو یا مسابقه برون مرزی اعزام شویم. ممکن است در یک کشور کرونا شدت بگیرد و دوباره همه برنامه‌ها تغییر کند.

*سبقت‌اللهی شانس کسب سهمیه دارد اما به خاطر کرونا به تهران نمی‌آید وی در خصوص شانس کسب سهمیه از طریق رنکینگ توسط گلنوش سبقت اللهی گفت: سبقت‌اللهی همچنان شانس کسب سهمیه دارد، البته اگر مسابقاتی باشد و بتواند شرکت کند. سبقت اللهی به سبب کرونا تهران نمی‌آید و در مسابقات آنلاین هم شرکت نکرد. خانواده او نمی‌خواهند مشکلی برایش پیش بیاید و ترجیح می‌دهند در همان شهر خودشان تمرین کند. برنامه‌های تمرینی او را پیگیری می‌کنیم و تمرینات مرتبی دارد. جز سبقت‌اللهی دیگر شانسی برای کسب سهمیه از طریق رنکینگ نداریم. امیدواریم او بتواتد سهمیه بگیرد. به امید خدا این کرونا و شیوعش آرام تر شود تا ورزشکاران بتوانند به اردوی متمرکز بیایند.

*فردی بیمار شود چه کسی پاسخگوست؟

وی در پاسخ به این سوال که هنوز مسابقات لیگ استارت نخورده است چقدر برگزاری این مسابقات برای ملی‌پوشان تاثیر گذار خواهد بود گفت: مشکلی نیست. اکثر ملی‌پوشان تمرین دارند. به سبب کرونا امسال کمی برگزاری مسابقات با مشکل روبه رو شد. حضور تعداد زیادی ورزشکار در یک فضا بدون برنامه ریزی ممکن است سبب مشکل شود. اگر مشکلی پیش بیاید یا فردی بیمار شود چه کسی پاسخگو خواهد بود.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما