کد خبر: 628956
تاریخ انتشار :

اطلاعات ارتش به قدرت رسیدن سریع طالبان را پیش بینی نمی‌کرد

تهران- ایرنا- مارک میلی رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا اذعان داشت که اطلاعات ارتش ایالات متحده به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان به این سرعت را پیش بینی نکرده بود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش وبگاه خبری آکسیوس، میلی در مورد تسخیر کابل به دست طالبان گفت که در پی خروج آمریکا از افغانستان بازه زمانی سقوط احتمالی از چندین هفته تا چندین ماه و حتی چند سال تخمین زده شده بود.

وی اضافه کرد که هیچ شواهدی مبنی بر سقوط ارتش و دولت افغانستان در عرض ۱۱ روز وجود نداشت.

میلی با طرح درخواست خروج افغان‌هایی که ارتش آمریکا را حمایت کردند، گفت: ما قصد داریم آنهایی که ما را سالها حمایت کردند (از افغانستان) خارج کنیم و آنها را پشت سر خود ترک نمی‌کنیم.  

به نوشته آکسیوس، ادعاهای رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا در حالی مطرح می‌شود که جوامع اطلاعاتی اغلب سقوط افغانستان را پیش بینی کرده بودند. چندین گزارش نشان می‌دهد که آژانس‌های اطلاعاتی داده‌هایی را در مورد سقوط احتمالی افغانستان ارائه کردند.

دولت جو بایدن رییس جمهوری آمریکا مورد انتقادات شدیدی بخاطر به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان و خلاهای امنیتی در این کشور قرار گرفته است.

بایدن همچنان معتقد است که تصمیم وی در مورد عقب نشینی نیروهای آمریکایی از افغانستان درست بوده و از پایان حضور آمریکا در این کشور پشیمان نیست.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما