کد خبر: 637049
تاریخ انتشار :

کرونا در استان تهران کاهشی شد

فارس/ معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت:‌ خوشبختانه میزان مرگ و میر بیماران کرونایی در استان تهران پایین آمده است، به طوری که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۳ فوت داشتیم و روند درمانی در بیمارستان‌ها کاهشی است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

دکتر نادر توکلی معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: خوشبختانه میزان مرگ و میر بیماران کرونایی در استان تهران پایین آمده است. به طوری که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۳ فوت داشتیم و روند درمانی در بیمارستان‌ها کاهشی است.

وی ادامه داد: اکنون ۳ هزار بیمار کرونایی بستری در مراکز درمانی استان تهران داریم و روزانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ بیمار ورودی به مراکز درمانی داریم و وضعیت رو به کاهش است.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران درباره بروز پیک ششم کرونا ابراز داشت: به نظر می‌رسد اگر چنین موجی اتفاق بیفتد، عمده بیماران به صورت خفیف، متوسط و سرپایی باشند.

توکلی افزود: چون تعداد قابل توجهی واکسن تزریق شده، در کاهش مرگ و میر و بروز بیماری خطرناک تاثیر داشته است. اگر ابتلایی هم باشد عمدتا بیماران در حوزه سرپایی خواهند بود و بیماری شدید نخواهیم داشت.

وی متذکر شد:‌اکنون کماکان کرونا با همان علائم سرماخوردگی شامل گلودرد و آبریزش بینی در بیماران سرپایی اتفاق می‌افتد.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران ابراز داشت: روند واکسیناسیون سنین ۱۲ تا ۱۸ خیلی خوب انجام شده و درصد قابل توجهی از دانش‌آموزان واکسینه شده‌اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما