کد خبر: 637958
تاریخ انتشار :

ادعای وال استریت ژورنال:

نفوذ هکر‌های ایرانی در آستانه انتخابات ۲۰۲۰ به شرکت رسانه‌ای آمریکا

روزنامه آمریکایی مدعی شد هکر‌های ایرانی سال ۲۰۲۰ به سیستم‌های رایانه‌ای یک شرکت رسانه‌ای بزرگ آمریکایی که ده‌ها روزنامه را در سراسر ایالات متحده منتشر می‌کند، نفوذ کردند تا درباره انتخابات آمریکا اطلاعات نادرست منتشر کنند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» به نقل از منابعی که آن‌ها را افراد آشنا به موضوع خوانده، مدعی شد هکر‌های ایرانی سال گذشته به سیستم‌های رایانه‌ای شرکت «لی اینترپرایزز» یک شرکت رسانه‌ای بزرگ آمریکایی که ده‌ها روزنامه را در سراسر ایالات متحده منتشر می‌کند به عنوان بخشی از تلاش گسترده‌تر برای انتشار اطلاعات نادرست درباره انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا نفوذ کردند.

روز پنجشنبه، وزارت دادگستری آمریکا مدعی شد هکر‌ها در پاییز ۲۰۲۰ به سیستم‌های دیجیتال یک شرکت رسانه‌ای ناشناس نفوذ کرده و نحوه ایجاد محتوای اخبار نادرست را آزمایش کردند.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، منابع مذکور روز جمعه این شرکت را لی اینترپرایزز، یک شرکت سهامی عام که دفتر مرکزی آن در شهر «دونپورت» ایالت آیووا قرار دارد و یکی از بزرگترین روزنامه‌های زنجیره‌ای در ایالات متحده است، شناسایی کردند.

دادستان‌ها گفتند که دفتر تحقیقات فدرال (اف‌بی‌آی) به شرکت ناشناس در خصوص نفوذ هشدار داده بود. به ادعای آن‌ها، یک روز پس از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ماه نوامبر، هکر‌ها سعی کردند به سیستم شرکت رسانه‌ای بازگردند، اما موفق نشدند. سند اتهام فدرال در این پرونده نشان نمی‌دهد که هکر‌ها موفق به انتشار اطلاعات جعلی تحت برند‌های خبری شرکت رسانه‌ای ناشناس شده باشند.

به نوشته روزنامه آمریکایی، سخنگو و مدیران این شرکت به درخواست‌ها برای اظهارنظر پاسخ ندادند. وزارت دادگستری آمریکا هم از اظهارنظر خودداری کرد.

وزارت دادگستری آمریکا شامگاه پنجشنبه (به وقت تهران) دو شهروند ایران را به تلاش برای اثرگذاری بر انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا متهم کرد. این وزارتخانه مدعی شد دو شهروند ایرانی در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تلاش کردند اعتماد رأی‌دهندگان به نظام انتخاباتی این کشور را خدشه‌دار کنند.

رسانه‌های آمریکایی هم گزارش دادند کیفرخواست برای این دو شهروند ایرانی به نام‌های «سید محسن حسین موسی کاظمی» و «سجاد کاشیان» در یک دادگاه فدرال در منهتن نیویورک تنظیم شده و روز پنجشنبه از آن رونمایی شد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین ساعاتی قبل‌تر از آن، این دو شهروند را به همراه ۴ شهروند دیگر و یک شرکت ایرانی در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما