کد خبر: 650938
تاریخ انتشار :

یک نماینده مجلس خبر داد: دو بار دیگر طرح عدم کفایت رئیسی مطرح شده بود

حسین جلالی، نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سایت «خبر سراسری» گفت: دو مرتبه دیگر قبلا درباره آقای رئیسی این اتفاق یعنی طرح عدم کفایت رئیس‌جمهور رخ داده بود و نتیجه هم نداد حالا دوباره مجددا مطرح کرده اند. همان روز اول که آقای رئیسی آمد این نماینده طرح استیضاح را مطرح کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

به گزارش نامه‌نیوز، به نقل از سایت خبر سراسری، حسین جلالی، نماینده مجلس،درباره روند استیضاح سه وزیر در مجلس گفت: «بحث استیضاح در شرایط دولت تازه کار و جوانی که ورود کرده اند به نفع نظام و کشور نیست ما باید فرصت دهیم تا وزرا کارشان را نشان دهند و فعالیت های مدنظرشان را انجام دهند اینکه نمایندگان خواسته‌هایی داشته باشند و در انتصابات خواسته‌هایشان محقق نشود و بلافاصله از ابزار استیضاح استفاده کنند بر اساس عرف و قانون مجلس نیست ابزار استیضاح هم به این معنی نیست که از آن در جهت منافع قومیتی استفاده کنیم بنابراین اصل استیضاح در شرایط فعلی مصلحت نیست من هم چون موافق نبودم طرح های استیضاح را امضا نکردم».

او در ادامه نسبت به میزان احتمال استیضاح وزرا افزود: «احتمال انجام آن وجود دارد اما نتیجه‌ای حاصل نمی شود و شاید به نفع وزرا باشد چون وزیر تریبون پیدا می کند که فعالیت هایش را توضیح دهد ومردم در جریان قرار بگیرند و احتمال دارد وزرا با رای بالا تر تثیبت شوند».

جلالی در پایان درباره طرح استیضاح رئیسی با یک امضا در مجلس اشاره کرد: «من 10روز است در حوزه انتخابیه هستم اما مجلس هم این اتفاقات را به همراه دارد و هر کسی یک سلیقه دارد البته دو مرتبه دیگر قبلا درباره آقای رئیسی این اتفاق یعنی طرح عدم کفایت رئیس‌جمهور رخ داده بود و نتیجه هم نداد حالا دوباره مجددا مطرح کرده اند. همان روز اول که آقای رئیسی آمد این نماینده طرح استیضاح را مطرح کرد. ما باید با دولت تعامل داشته باشیم اگر بخواهد کاری صورت بگیرد حالا که قوا سه گانه هماهنگ هستند به جای اینکه انرژیمان را صرف کمیسیون و استیضاح و سوال کنیم باید پشت سر دولت موانع را برطرف کنیم تا برای مردم گره گشایی صورت گیرد این تقابل ها به نفع هیچکس نیست و جز ضرر چیزی نصیب مردم نخواهد کرد».

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها