کد خبر: 651888
تاریخ انتشار :

هواشناسی هشدار داد/ وزش باد شدید و نفوذ گردوغبار به ایران

کارشناس سازمان هواشناسی از وقوع وزش باد شدید، رگبار باران و نفوذ گرد و خاک از عراق به چند استان ایران خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت آب و هوا امروز (یکشنبه ۱۸ اردیبهشت) گفت: امروز شدت نفوذ گرد و غبار از عراق به استان کرمانشاه افزایش می‌یاید و موجب کاهش کیفیت هوا در کل استان می‌شود. این وضعیت امروز به نواحی مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز هم کشیده می‌شود.

او افزود: هوای ابری، وزش باد شدید، رگبار باران و نفوذ گرد و خاک از عراق به چندین استان کشور پدیده غالب جوی امروز و فردا خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی ادامه‌ داد: امروز همچنین تمرکز بارش‌ها در شمال‌ غرب و شمال کشور، استان‌های ساحلی خزر، بخشی‌هایی از شرق، مرکز و جنوب کشور خواهد بود و برای این مناطق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت داریم.

رفیعی بیان کرد: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیز در شمال‌ غرب، استان‌های ساحلی خزر و برخی مناطق شمال‌ شرق رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

به گفته او، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما در شمال‌ شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام صدور هشدار دریایی توضیح‌ داد: امروز و فردا محدوده خلیج فارس، بخش‌های مرکزی و شرقی متلاطم پیش‌بینی می‌شود که از ظهر دوشنبه تا پایان وقت سه‌شنبه شدت می‌یابد و بیشینه ارتفاع حداکثر ۲ متر در بندر بوشهر و شرق خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود.

رفیعی گفت: در این مدت شرق عمان در استان سیستان و بلوچستان و پاره‌ای از مناطق مرکزی و تنگه هرمز مواج و متلاطم و ارتفاع امواج حداکثر ۱.۵ متر پیش‌بینی می‌شود.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها