کد خبر: 667708
تاریخ انتشار :

جام‌جهانی/ دستگیری بیش از ۱۰۰ هوادار مراکشی در پاریس

ایسنا/ پلیس فرانسه بیش از صد هوادار مراکشی را در پاریس بعد از درگیری در سطح شهر دستگیر کرد.

جام‌جهانی/ دستگیری بیش از ۱۰۰ هوادار مراکشی در پاریس
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از ال پائیس، پلیس پاریس خود را برای بازی حساس نیمه نهایی جام جهانی بین فرانسه و مراکش آماده می کند. حدود ۲ هزار افسر پلیس برای جلوگیری از شورش در سطح شهر حضور خواهند داشت.

مراکش با صعود به نیمه نهایی جام جهانی باعث خوشحالی هواداران خود شده است و جشن های زیادی توسط هواداران در بسیاری از نقاط از جمله فرانسه برگزار شد که این جشن ها در بعضی نقاط فرانسه به خشونت تبدیل شد. بیش از ۱۰۰ هوادار شورشگر یک‌شنبه شب در پاریس دستگیر شدند.

این افراد متهم به خسارت مالی و خشونت علیه مأموران اجرای قانون هستند.

به همین خاطر با توجه به اینکه دیدار دو تیم چهارشنبه شب برگزار می شود، پلیس فرانسه در آماده باش است تا از هرگونه اقدام خرابکارانه و درگیری بین هواداران جلوگیری کند.

در پاریس بسیاری از افراد ریشه‌های مراکشی دارند، و مردم زیادی از این کشور هم با اصالت این کشور در فرانسه زندگی می‌کنند. به گفته پلیس، حدود ۲۰ هزار هوادار تیم مراکش در بلوار شانزلیزه پاریس تجمع کرده بودند. ابتدا این تجمع آرام بود اما از ساعت ۱۱ شب چند نفر به سمت ماموران نیروی انتظامی اشیایی پرتاب کردند و ویترین مغازه‌ها را شکستند. 

مراکشی ها رویای اولین قهرمانی یک تیم آفریقایی در جام جهانی را در سر می پرورانند. آنها پیش از این با رسیدن به نیمه نهایی جام جهانی توانستند تاریخ سازی کنند و بهترین عملکرد یک تیم آفریقایی را در این رقابت ها رقم بزنند. ولید رکراکی سرمربی تیم ملی مراکش پس از پیروزی شنبه شب در مرحله یک چهارم نهایی مقابل پرتغال در دوحه گفت: چرا نباید رویای قهرمانی در جام جهانی را داشته باشیم؟ داشتن رویا هزینه‌ای ندارد. 

همچنین امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه نیز به قطر سفر کرده است تا در دیدار نیمه نهایی حضور داشته باشد و این دیدار را از نزدیک ببیند. 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها