کد خبر: 672478
تاریخ انتشار :

نماینده مجلس:

چین و روسیه قطعا به ما پشت پا خواهند زد

یک نماینده مجلس گفت: در قانون اساسی ما امده است نه شرقی نه غربی و این دولت، دولت های قبلی را به غربی بودن متهم می کرد و چطور است که این دولت خودش شرقی می شود! چین و روسیه یک روزی به عنوان پیشانی و سردمدار کمونیست در جهان معروف بودند و قطعا به ما پشت پا خواهند زد.

چین و روسیه قطعا به ما پشت پا خواهند زد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مصطفی حسینی قطب آبادی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از عملکرد یکساله دولت، گفت: یکی از اشتباهات دولت این است که حاضر نشد از روز اول مجلس را به برادری قبول کند و در گوش او خواندند که نفر اول اجرایی کشور هستید و به کسی راه نشان ندهید و دولت با این نگاه و خیال راحتی که رای آورده است، هر کاری خواست انجام داد.

بخش هایی از گفت و گوی حسینی قطب آبادی را در ادامه می خوانید:

دولت اشتباهات بزرگ و زیادی انجام داده است یکی از اشتباهاتش این بوده که در ارتباط با استفاده از نیروهای توانمند و متخصص کشور، کوتاهی کرد و بخش زیادی از این نیروها را کنار گذاشت. جریانی که به اصرار می‌خواست این دولت بر سر کار بیاید، امور کشور را به دست گرفت و سایر افراد را خصوصا در حوزه اقتصادی و زیرساخت ها از صحنه خارج کرد .

به دلیل بی برنامگی و ناتوانی دولت در امور کشور‌داری، وضعیت اقتصادی مردم به این روز افتاد و درست است که تاثیر تحریم ها را نمی‌توان نادیده گرفتد ولی دولت همه تقصیرها را به گردن دشمن خارجی و تحریم ها انداخت و مکرر از روز اول دولت های قبلی را مقصر دانست گویا در 43 سال گذشته همه دولت‌ها بد بودند و فقط این دولت و رئیس آن خوب است و این طرز فکر که در ناتوانی خلاصه می شود منجر به این شده که دلار به صورت دقیقه ای و ساعتی بالا برود.

دسترسی مردم به ارزاق عمومی سخت شده است، بین خانواده ها خصوصا جوانانی که به دنبال تشکیل خانواده هستند ناامیدی رواج یافته است که دقیقا بر خلاف تاکیدات مقام معظم رهبری است.من دولت را در حد و اندازه جمهوری اسلامی نمی‌بینیم.

یک سال و نیم پیش که بحث عدم کفایت رئیس جمهور را مطرح کردم به من خرده گرفتند و برایم پرونده سازی کردند ولی امروز همین افراد سرشان را بالا نمی گیرند درحالی که اگر جلوی ضرر را همان روز گرفته بودیم امروز برای کشور و مردم منفعت داشت .

حرف من در جهت حفاظت از نظام جمهوری اسلامی است دلسوزی من برای مردم و برای کشور است اما وقتی دلسوزانه صحبت می کنیم و تجربیات خودمان را با بقیه به اشتراک می گذاریم برداشت دیگری از ان می شود.

هر کدام از شما با نمایندگان صحبت کنید همه انتقاد دارند و شاید 10 درصد همچنان بر طبل دفاع از دولت می‌کوبند ولی من به جرات می گوییم که 90 درصد از نمایندگان معتقدند عملکرد دولت ضعیف است و ما در دیپلماسی خارجی هم دچار مشکل بودیم و در این حوزه خیلی بسته عمل کردیم. نمی‌شود که درها را ببندیم و بگوییم همه جهان بد است و فقط ما خوب هستیم.

در قانون اساسی ما امده است نه شرقی نه غربی و این دولت، دولت های قبلی را به غربی بودن متهم می کرد و چطور است که این دولت خودش شرقی می شود! چین و روسیه یک روزی به عنوان پیشانی و سردمدار کمونیست در جهان معروف بودند و قطعا به ما پشت پا خواهند زد.

من بارها گفتم باید حواسمان به کشور خودمان و به نظاممان باشد که در اولویت قرار دارد در غیر اینصورت اگر بخواهیم بازی سیاسی قدرت‌های جهان را بخوریم و دعواهای زرگری و زد و بندهای سیاسی پشت پرده انها را جواب بدهیم، زیبنده مردم و کشور ما نیست.

جنگ امروز روسیه و اوکراین و دعواهای چین و تایوان و اشک تمساح ریختن بسیاری از کشورها، بازی حساب شده و با برنامه امریکا و روسیه است که بر سر تقسیم منابع جهان و ملت ها با هم لابی کردند و کشورهایی مثل ایران و همسایگان ما را درگیر این دعواهای زرگری می کنند و نهایتا کارخانه های اسلحه سازی انها قوی تر و درامدهایشان از این راه بیشتر می شود.

کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس را از ایران می ترسانند که بتوانند به انها سلاح بفروشند و انها را غارت کنند؛ بعضی از گروه‌های تروریستی را به وجود می اورند تا کاسبی کنند و هدفشان مالی است اما اینکه چرا ما با این تاریخ وارد بازی انها می شویم بحث های عمیقی است که باید آسیب شناسی شود و اگر به فرمایشات مقام رهبری توجه می شد امروز این بحث ها را شاهد نبودیم.

دولت در عرصه های مختلف هر روز یک تصمیم می گیرد که مشخص است طرح و برنامه ای برای اداره کشور ندارند. در حوزه خودرو از ابتدا این دولت چند پنل عوض کرد؛ مانند ارائه خودرو در بورس، قرعه کشی، تحویل فوری، واردات خودرو، واردات خودروهای کارکرده و… که نشان می دهد در بحث خودرو هیچ نتیجه ای نگرفتیم جز اینکه هر روز قیمت بالا رفت و کیفیت پایین امد.

بازار ارز و لوازم خانگی بسیار نابسامان است و من نگران سال آینده هستم و با توجه به بودجه ای هم که دولت ارائه داده و کاملا تورم زا است، فشارهای اقتصادی را بر مردم بیشتر خواهد کرد و نمی‌دانم چطور می خواهیم جواب مردم را بدهیم و امیدواریم دولت هر چه سریع‌تر فکری بکند و تصمیم درستی بگیرد.

یکی از اشتباهات دولت این است که حاضر نشد از روز اول مجلس را به برادری قبول کند و در گوش او خواندند که نفر اول اجرایی کشور هستید و به کسی راه نشان ندهید و دولت با این نگاه، هر کاری خواست انجام داد و از همان ابتدا مجلس را که در راس امور است کنار زد. مشاورین باید یکبار ریشه یابی شوند و مشخص شود این افراد چه کسانی هستند و از کجا مشاوره می شوند. | منبع: شفقنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها