کد خبر: 699249
تاریخ انتشار :

جزئیات حادثه تروریستی در کرمان؛ علت و تعداد شهدا

دو انفجار مهیب در گلزار شهدای کرمان تعدادی زیادی شهید و مجروح برجا گذاشت. نماینده کرمان درباره علت انفجار گفت: طبق گزارشات ارائه شده بمبی را از مسیر زیرگذر منفجر کردند که تعدادی از عزیزان شهید و تعدادی مجروح شدند.

جزئیات حادثه تروریستی در کرمان؛ علت و تعداد شهدا
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

امروز در جریان مراسم بزرگداشت سردار قاسم سلیمانی در کرمان دو صدای مهیب شنیده شد. صداهای انفجار در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان به گوش رسید. مسئولین گلزار در ابتدا بیان کردند که صدا مربوط به انفجار چند کپسول گاز بوده و اتفاق خاصی برای کسی رخ نداده است. آن‌ها همچنین اعلام کردند که جمعیت حاضر در آرامش هستند و مسئولین مربوطه در حال نظارت بر حادثه هستند. کمی بعد شهردار کرمان خبر داد که دو انفجار در محدوده گلزار شهدای کرمان به فاصله ۱۰ دقیقه رخ داده است و هنوز معلوم نیست این انفجارها بر اثر ترکیدن کپسول گاز یا انتحاری بوده است.

دقایقی بعد اخبار دیگری مخابره شد. معاون امنیتی استاندار کرمان در گفتگویی تایید کرد که دو بمب‌گذاری تروریستی رخ داده است. خبرگزاری تسنیم گزارش دارد که در ورودی گلزار شهدای کرمان، دو کیف بمب گذاری شده وجود داشته است که عامل یا عاملین این حادثه ظاهرا با ریموت بمب‌ها را منفجر کرده‌اند.

تعداد شهدا و مجروحان

مدیر روابط اورژانس کشور اعلام کرد که در حادثۀ تروریستی کرمان تا کنون تعداد ۱۰۳ شهید و ۲۱۱ مصدوم شناسایی شدند. یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس از شهادت ۴ مامور پلیس در حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان خبر داد. برخی افراد حاضر در صحنه خبر داده‌اند که تعداد شهدا و مجروحان احتمالاً بالاتر خواهد رفت.

رئیس سازمان پزشکی قانونی گفته است: پیکر ۱۳ نفر از شهدای حادثه کرمان به پزشکی قانونی منتقل شد

علت حادثه

نماینده کرمان درباره علت انفجار گفت: طبق گزارشات ارائه شده به ما، بمبی را از مسیر زیرگذر منفجر کردند که تعدادی از عزیزان شهید و تعدادی مجروح شدند.

هنوز دقیق مشخص نشده است و اطلاعات دقیقی نداریم.  پورابراهیمی درباره وضعیت مجروحان گفت: من الان بیمارستان شهید باهنر کرمان هستم که مجروحان را به این بیمارستان آوردند. کل کادر بیمارستان برای ارائه خدمات و مداوای مجروحان بسیج شده اند.

نماینده رفسنجان گفت عملیات تروریستی صورت گرفته با استفاده از کمربند انفجاری رخ داده است. جلالی همچنین گفت که اینگونه اتفاقات بی‌ارتباط با جنایات صورت گرفته در غزه نیست.

نماینده جیرفت هم گفت: چهار انفجار در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان رخ داده است. انفجار‌های صورت گرفته به واسطه بمب گذاری که یک حمله تروریستی بوده در مکان‌های مختلفی از جمله زیر پل زیرگذر منتهی به گلزار شهدا و در مسیر موکب‌ها کارگذاری و منفجر شده‌اند.

فردا در سراسر کشور عزای عمومی اعلام شد

در پی شهادت و مجروحیت دهها تن از هموطنان در جنایت تروریستی در کرمان، دولت فردا را در سراسر کشور عزای عمومی اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، در پی جنایت تروریستی عصر امروز در گلزار شهدای کرمان، دولت جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید این حادثه تروریستی و با تسلیت شهادت جمعی از هم‌وطنان عزیز و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان این اقدام کور تروریستی، فردا را در سراسر کشور عزای عمومی اعلام کرد.

بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) حوالی ساعت ۱۵ و در جریان برگزاری مراسم سالگرد شهادت شهید سلیمانی، دو انفجار در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان رخ داد که براساس اعلام منابع رسمی بیش از ۱۰۰ نفر مجروح و حدود ۱۰۰ نفر شهید شدند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها