کد خبر: 705933
تاریخ انتشار :

نگرانی شدید فرمانده سنتکام از همکاری‌ چین، روسیه و ایران !

فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام، روز پنجشنبه دوم فروردین نسبت به گسترش روابط چین، روسیه و ایران هشدار داد و گفت چنین روابطی تهدیدی برای منافع ایالات متحده است.

نگرانی شدید فرمانده سنتکام از همکاری‌ چین، روسیه و ایران !
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

ژنرال مایکل اریک کوریلا در نشست با اعضای کمیته خدمات مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفت که او «بسیار نگران» همکاری‌های رو به رشد بین چین، روسیه و ایران است.

فرمانده سنتکام ادعاکرد: «در مجموع، ایران، روسیه و چین روابط خود را تقویت می‌کنند و همچنین با دامن زدن به آشفتگی تلاش می‌کنند از این شرایط بهره‌برداری کنند.»

ژنرال کوریلا مدعی شد: ما شاهدیم که ایران به چین متکی است و روسیه (در جنگ اوکراین) به ایران اتکا دارد. ایران ۹۰ درصد نفت خود را به رغم تحریم‌های آمریکا به چین می‌فروشد. بنابراین در واقع، چین از رفتار خرابکارانه و بدخواهانه ایران در منطقه حمایت مالی می‌کند.»

ژنرال کوریلا با اشاره به حملات نیروهای ائتلاف بین المللی به مواضع انصارالله یمن گفت: « تنها دو کشتی (حامل تسلیحات) کافی است تا اکثر تجهیزاتی را که ما تاکنون از حوثی‌ها منهدم کرده‌ایم، دوباره تامین کنند.»

این فرمانده ارشد نظامی آمریکا تاکید کرد: ما باید تلاش‌های بین‌المللی را برای بازرسی کشتی‌هایی که به بندر حدیده (تحت کنترل حوثی‌ها) می‌روند، افزایش دهیم.»

فرمانده سنتکام ادعا کرد: «ما باید حوثی‌ها را در فضای اطلاعاتی منزوی کنیم و هزینه‌هایی را به ایران تحمیل کنیم.»

یمن حداقل ۵۰ بار به کشتی ها حمله کرده‌اند

یک دستیار ارشد وزیر دفاع آمریکا نیز روز پنجشنبه گفت، حوثیهای یمن حداقل ۵۰ بار به کشتی‌های غیرنظامی و نظامی که در دریای سرخ و خلیج عدن در حرکت بودند، حمله کرده‌اند.

سلست والاندر٬ دستیار وزیر دفاع آمریکا در این نشست اظهار داشت:«حوثی‌ها به دنبال تأثیرگذاری بر مسیر دریایی دریای سرخ هستند که برای تجارت جهانی جهانی حیاتی است و تا کنون حداقل ۵۰ حمله علیه کشتی‌های تجاری و کشتی‌های دریایی انجام داده‌اند.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها