کد خبر: 706599
تاریخ انتشار :

«نامه نیوز» گزارش می‌دهد

خط و نشان ترامپ برای دادگاه/ اگر به قدرت بازگردم.....

ترامپ مدام هشدارداده که اگر به قدرت بازگردد و در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 به پیروزی برسد، از اختیارات خود جهت مختومه سازی پرونده های قضایی اش استفاده خواهد کرد.

خط و نشان ترامپ برای دادگاه/ اگر به قدرت بازگردم.....
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه نیوز - این روزها نامزد جنجالی انتخابات ریاست جمهوری سالهای 2016، 2020 و احتمالا 2024 آمریکا با پرونده های متعدد قضایی خود دست و پنجه نرم می کند. این پرونده ها به گونه ای پیچیده شده که قدرت مانور حقوقی وکلای رئیس جمهور سابق آمریکا را نیزمحدود ساخته و فراتر از آن، به پاشنه آشیل ترامپ در برخی نظرسنجی های عمومی و ایالتی تبدیل شده است. یکی از این موارد، مربوط به تخلفات درآمدی و مالیاتی ترامپ است که توسط دادگاه نیویورک بررسی شده و هنوز به پایان نرسیده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، در ارتباط با یک پرونده غیرکیفری کلاهبرداری در نیویورک، ۱۷۵ میلیون دلار ضمانت مالی سپرده و با این کار از ضبط شدن دارایی‌هایش توسط دولت ایالتی پرهیز کرده است.

ترامپ ابتدا قرار بود ۴۶۴ میلیون دلار حکم اولیه را به طور کامل بپردازد، اما دادگاه تجدید نظر هفته پیش گفت که او می‌تواند ظرف ده روز این رقم پایین‌تر را به شکل ضمانت بسپارد.بر اساس حکم دادگاه، ترامپ درباره ارزش دارایی‌های خود برای دریافت وام با بهره کمتر «دروغ» گفته و مجرم شناخته شده بود. او همچنین به سه سال ممنوعیت از معامله در ایالت نیویورک محکوم شد. ترامپ اتهامات در این پرونده را رد کرده و آن را پیگردی با انگیزه سیاسی از طرف یک دادستان دمکرات توصیف کرده است.دادستان کل نیویورک گفته بود اگر ترامپ مبلغ حکم را پرداخت نکند، دارایی‌هایش را توقیف و حساب‌های بانکی‌اش را مسدود می‌کند.به این ترتیب حالا که او ۱۷۵ میلیون دلار ضمانت مالی گذاشته، اجرای حکم به تاخیر می‌افتد و تا زمان دادگاه تجدید نظر می‌تواند دارایی‌هایش را حفظ کند.

آن مجازات ترامپ را تحت فشار شدید مالی قرار داد. البته ترامپ در اظهارنامه‌هایش به دادگاه یا در شبکه‌های اجتماعی گفته بود که ۴۰۰ یا ۵۰۰ میلیون دلار پول نقد دارد.به تخمین نشریه فوربز ارزش دارایی‌های ترامپ حدود ۶/۴ میلیارد دلار است اگر چه مشخص نیست چه مقدار پول نقد دارد.وکلای ترامپ به دادگاه گفتند که او برای عقب انداختن پرداخت جریمه کامل در پرونده بزرگنمایی اموال، خواستار دریافت ضمانت از ۳۰ شرکت مختلف شده بود اما همه آنها درخواست او را رد کردند.پس از آن بود که دادگاه مبلغ را به طور چشمگیری کاهش داد.

فعلا دادگاه استیناف مشغول بررسی درخواست تجدید نظر ترامپ از حکم اولیه است که ممکن است اعلام نتیجه آن ماه‌ها یا حتی بیشتر طول بکشد.همزمان اولین محاکمه کیفری ترامپ - در ارتباط با تلاش ادعایی او برای پنهان کردن پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم‌های غیراخلاقی  پیش از انتخابات ۲۰۱۶ - قرار است روز ۱۵ آوریل در منهتن نیویورک شروع شود.

در این میان، ترامپ مدام هشدارداده که اگر به قدرت بازگردد و در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 به پیروزی برسد، از اختیارات خود جهت مختومه سازی پرونده های قضایی اش استفاده خواهد کرد. پرونده فرارمالیاتی، ساده ترین موردی است که رئیس جمهور سابق آمریکا قصد مختومه سازی آن با استناد به اختیارات قانون اساسی خود ( در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری) را دارد.در این میان پرونده های دیگری مانند حمله ششم ژانویه 2021 به کنگره آمریکا، نگهداری اسناد محرمانه در فلوریدا و پرداخت حق السکوت به هنرپیشه فیلمهای غیر اخلاقی و عدم اعلام آن وجود دارد. 


 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها