کد خبر: 667825
تاریخ انتشار :

بزرگ ترین ریسک برای خرید میلگرد در زمان نوسان قیمت

بزرگ ترین ریسک برای خرید میلگرد در زمان نوسان قیمت
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 

اگر شما هم از خریداران محصولات آهنی و مشتقات فولادی هستید، می‌دانید که درک وابستگی متقابل بین سیستم قیمت‌گذاری بازار آهن‌آلات در رونق کسب‌وکارتان نقشی کلیدی دارد. شاید بسیاری از افراد تا وقتی‌که وارد این بازار نشده باشند، اهمیت آن را درک نکنند، شاید به‌جای تمام این توضیحات باید در یک کلام بگوییم: «قیمت آهن‌آلات و محصولاتی چون میلگرد، هیچ ثبات و قیمت مشخصی ندارد.»

از طرف دیگر برای داشتن کسب‌وکاری موفق، تعیین نرخ مواد اولیه، از اصول مهم و در عین حال ابتدایی کار است؛ به‌طوری که این موضوع باعث تعیین تمام قدم‌های بعدی در تجارت شما می‌شود. دقیق‌تر بگوییم، با تعیین هزینه‌های ابتدایی قرار است به نرخ نهایی محصولات خود برسید و برای این روند برنامه‌ریزی کنید. با این اوصاف باید نتیجه بگیریم که شما باید از اعداد و ارقامی کاملا متغیر، برنامه‌ای دقیق و مشخص تعیین کنید.

با این تعاریف متوجه وجود معضلی می‌شوید که در خرید آهن‌آلات مختلف از جمله میلگرد به احتمال زیاد تجربه خواهید کرد. اما اینکه آیا راهکاری برای رفع یا حداقل بهبود این اوضاع وجود دارد، همان چیزی است که در این مطلب قصد بررسی آن را داریم.

تعیین نرخ مواد اولیه، اصلی مهم در تجارت موفق

آیا تا به‌حال از خود پرسیده‌اید تفاوت شرکت‌های موفق و شرکت‌هایی که با شکست روبه‌رو می‌شوند، چیست؟ آیا می‌دانید در بسیاری مواقع همه در حال تلاش هستند؛ ولی فقط برخی طعم شیرین موفقیت را می‌چشند؟ در پاسخ به این سؤالات و در یک کلام باید بگوییم توانایی آن‌ها در برنامه‌ریزی، طراحی و اجرای استراتژی‌های تجاری است که تعیین می‌کند موفق شوند یا خیر.

برای بالا رفتن میزان فروش، ورود به بازارهای جدید، خدمات‌رسانی بهتر به مشتریان قدیمی، ارتباط با مشتریان جدید و یافتن منابع جدید فروش قبل از هرچیزی نیاز به تعیین هدف‌های اولیه است. برای مشخص کردن این هدف‌ها باید ابتدا در مورد سود کل و همچنین هزینه‌ها تحقیق کرده و گام‌به‌گام با توجه به برنامه جلو بروید. هرچند ممکن است این کار در ابتدا آسان به‌نظر برسد اما وقتی شروع به کار کنید متوجه پردردسر بودن آن می‌شوید.

7

این چالش می‌تواند با تاثیر گذاشتن و ایجاد آشفتگی در برنامه‌های آینده شما باعث شود که نتوانید سود و مزایای کسب‌و‌کار خود را تعیین کنید. از طرف دیگر مدیران موفق با پشت‌سر گذاشتن این مساله قادر خواهند بود کسب‌و‌کار خود را به سوددهی برسانند و تجارت موفقی داشته باشند. با توجه به این موضوع لازم است که شما بر بازار و متغیرهای موثر روی آن مسلط باشید.

مهم‌ترین توجیه برای دغدغه خریداران میلگرد و معضل خرید آن

میلگرد که از مواد اولیه در بسیاری از کسب‌وکارها و مشاغل به شمار می‌رود، از جمله محصولاتی است که باید قیمت دقیق آن را بدانیم. این محصول در بسیاری از پروژه‌های عمرانی و ساختمانی استفاده‌های فراوانی دارد و بدون آن کار متوقف می‌شود. تعیین قیمت این محصول می‌تواند به مدیران چنین پروژه‌هایی کمک کند تا هزینه‌های نهایی را پیش‌بینی کنند.

اگر شما هم از افرادی هستید که همواره نیاز به خرید میلگرد دارند، مطمئنا با ما هم‌عقیده هستید. البته اگر هم به‌تازگی وارد این بازار شده‌اید، قواعدی که مطرح شد را منطقی می‌دانید. آنچه از این به بعد ذهنمان را به خود مشغول می‌کند، این است که چطور باید قیمت محصولاتی چون میلگرد را مشخص کنیم و اصلا آیا این کار شدنی است یا خیر.

آیا می‌توانیم قیمت دقیق میلگرد را تعیین کنیم؟

گزینه‌های فراوانی در تعیین قیمت نهایی میلگرد تاثیر دارند؛ همچنین چندین دلیل وجود دارد که این گزینه‌ها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند. برای درک بهتر این قضیه می‌توانیم تمام این دلایل را بشماریم؛ ولی برای کوتاه‌شدن مطلب، فقط به ذکر مواردی بسنده می‌کنیم که نقش کلیدی دارند. از گزینه‌های تاثیرگذار بر قیمت میلگرد موارد زیر را می‌توانیم عنوان کنیم:

۱. تنوع محصول: میلگرد از جمله محصولاتی است که با وجود تنوع در کاربری، نیاز است به اشکال مختلف و با قابلیت‌های گوناگون تهیه شود. از همین روی است که در حال حاضر انواع و اقسام این مقاطع فولادی را با ویژگی‌های مختلف در بازار می‌بینیم. این تنوع خود به‌تنهایی می‌تواند باعث ایجاد نرخ‌های متفاوت شود و با ایجاد تردید، شما را در انتخاب صحیح به اشتباه اندازد.

پیشنهاد ما در چنین مواقعی توجه به ویژگی‌های دیگر این محصولات و قابلیت‌های آن‌هاست. مثلا با بررسی ویژگی‌ها و قیمت میلگرد ۱۲ در واقع مزایای آن را بررسی می‌کنیم. از گزینه‌های مهمی که می‌توانند به شما در این مواقع کمک کنند، موارد زیر هستند:

  • کیفیت: با علم به کیفیت این محصولات برای کاربرد صحیح آن‌ها می‌توانید تصمیم بگیرید.
  • وزن:‌ وزن از مهم ترین عوامل موثر بر نرخ نهایی بوده و نوع کاربرد نیز وابسته به این فاکتور است. از طرفی وزن نشان دهنده کیفیت و اصالت مقطع فولادی نیز است.
  • استاندارد: میلگردها استانداردهای متفاوتی دارند و این در نهایت به تفاوت در کاربرد می‌انجامد.  
  • کارخانه تولیدکننده محصول: واحدهای صنعتی مختلف محصولاتی گوناگون با کیفیت‌های مختلف را به بازار عرضه می‌کنند. به‌عنوان نمونه قیمت میلگرد کوثر اهواز با قیمت میلگرد سایر کارخانه‌ها متفاوت است.

فاکتورهای نام‌برده شده، مجموعه‌ای از ویژگی‌های موثری هستند که به شما کمک می‌کنند تا بهتر بتوانید کاربرد میلگرد را مشخص کنید. لازم‌به‌ذکر است که برای برطرف کردن تردید در این حوزه توصیه می‌شود که با افراد متخصص و خبره مشورت کنید.

۲. تغییر قیمت‌ لحظه‌ای میلگرد: این مورد یکی از فاکتورهایی است که با توجه به تغییرات مدوام و همچنین تاثیر عوامل بی‌شمار بر نرخ نهایی میلگرد، امکان تسلط پیدا کردن بر آن وجود ندارد. در واقع تغییرات لحظه‌ای میلگرد نتیجه‌ای جز ایجاد سردرگمی و تردید برای خریداران ندارد. هرچند با بررسی روزانه بازارهای داخلی و خارجی قادر خواهید بود که این فاکتورهای تاثیرگذار را شناخته و بتوانید حتی قیمت‌ها را تا حدودی نیز پیش‌بینی کنید؛ با این حال باز هم تعیین دقیق قیمت غیرممکن است.

۳. نوسانات قیمت در بازار جهانی و تاثیر آن بر بازار داخلی میلگرد: تغییر قیمت‌های میلگرد در بازار جهانی، قیمت آن را در داخل کشور نیز تغییر می‌دهد.

8

۴. هزینه‌های حمل‌ونقل، خدمات انبارداری و تحویل بار: یکی از عواملی که بر قیمت نهایی میلگرد تاثیر دارد، هزینه‌های مربوط به حمل و نگهداری آن است. فاکتورهای گوناگونی موجب تغییر در این هزینه‌ها می‌شوند و بازار این محصول را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند. شرایط نگهداری میلگرد مانند بلند بودن سقف انبارها، سیستم تهویه مطبوع و وجود قفسه‌هایی برای منظم کردن محصولات نیز بر کیفیت تاثیرگذار است و باعث ماندگاری کیفی بلندمدت‌تری می‌شود.

مهم‌ترین راه برای رفع دغدغه خریداران میلگرد و معضل خرید آن

همین که تا اینجای مطلب همراه یکدیگر هستیم، نشان از نیاز برای رفع نگرانی‌های خرید دارد. با توضیحاتی که ذکر شد تا حدودی به عوامل تاثیرگذار مختلف و نحوه کنترل و بررسی آن‌ها واقف شدید؛ اما بررسی هرروزه تمام این موارد خود نیاز به داشتن زمان فراوان را الزامی می‌کند. برای رفع این مشکل راه‌حلی عالی وجود دارد که می‌تواند این نیاز هرروزه را رفع کند.

سایت اصفهان آهن از منابع معتبر برای دستیابی اطلاعات کامل از محصولات آهنی و فولادی است. جداول موجود در سایت نه‌تنها قیمت لحظه‌ای محصولات را ارائه می‌دهند؛ بلکه ویژگی های مختلفی چون وزن، ضخامت و کارخانه تولیدکننده را نیز به‌آسانی می‌توانید در آنها مشاهده کنید. این سایت برای تمام خریداران مانند منبعی مرجعی مطمئن عمل می‌کند.

از طرف دیگر با قابلیت‌های موجود در این صفحه، شما امکان تعیین گزینه‌های مختلف و گرفتن آمارهای متفاوت را دارید. با ورود به این سایت، به نظرتان می‌رسد که همه چیز برای رفع نیازتان تدارک دیده شده‌است. البته شماره‌هایی نیز برای تماس مستقیم و گرفتن اطلاعات، رفع ابهامات و حتی خرید مستقیم وجود دارد. شما به‌طور مستقیم از طریق فرآیند خرید یا پیام اینترنتی نیز می‌توانید به اهداف خود برسید.

نتیجه‌گیری

در این نوشته قدم‌به‌قدم دلیل اصلی سردرگمی خریداران میلگرد و لزوم بررسی قیمت محصولات را از نظر گذراندیم. همراه با هم از اهمیت تعیین قیمت میلگرد و دلیل متغیربودن آن آگاهی یافتیم و در نهایت برای حل این ماجرا نیز پیشنهاداتی ارائه شد. امیدواریم از این مطلب استفاده کرده باشید.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها